Neandrtálec v říši Divů, aneb 'Maminka je zpátky!'

22. března 2011 v 14:19 | Wish Katie |  Deník
Hip Hooray! Po více než dvou týdnech se mi Notebooček vrátil. Konečně. Jak bych to zhonotila? Jel tam s špinavou klávesnicí a vrčícím větrákem; vrátil se s novou klávesnicí (jako by ji nemohli jen vyčistit od těch kočičích pozůstatků...) a s dunícím větrákem.
No a já toho za tu dobu taky spoustu stihla.

Dobře... říkám spoustu... no... Ano, bylo toho hodně, ale koho z Vás to zajímá? ^^ No, každopádně,...

Kde bych mohla začít. Tak něčím ušlechtilým. Konečně jsem se odhodlala vzít do ruky knihy, na které jsem se dlouho chystala. Ovšem ne nic z povinné četby. Však maturita daleko, do té doby si na těch dvacet knih čas udělám (proč se trápit s vyšší úrovní, když učitelé tvrdí, že nám to zatím k výšce stejně nepomůže?) Čili... začala jsem Povídkami Šimka a Grossmana. A ejhle, ono to je i vtipný! (omlouvám se, jestli jsem nějak špatně napsala jména, což jsem asi udělala, ale... chápejte, já na ty jména nikdy moc nebyla :D) ... Ano ano, zjistila jsem například, že polovina slovní zásoby a vtípkové zásoby mého otce pochází právě osud. Děti moje, takřka vlastní...

Další z knih nese název Angličtina pro Au Pair. Jop, jsem už teď plně rozhodnutá, že mé namáhání se s příbuzenstvem zúročím a v den mých osmnáctých narozenin si začnu hledat brigádičku v zahraničí. Proč taky ne, že ano? Naše možnosti jsou v dnešní době všehovšudy omezené z velké části pouze finančně, ale vezměte si, jaký to pro Vás může mít přínos!
Takže atuálně studuji věty typu Má mastné vlasy! Umyj jí je a zapleť do copánku! a Mám mýdlo v očích! Na mých šatičkách je bláto!
Pak je tu samozřejmě rodina... Moje nevelká rodina se spoustou zvířat. No, abyste pochopili... Přiložila jsem animaci. A hele, náš kocourek má téměř identické dvojče!
Ne, on není tlustý. Je to ten nejroztomilejší briťáček bod sluncem ♥. A pak jsou tu tři další kočky, králíci, morčata, křečci, andulky a pár korel. Fuj.

Dále něco z kultury.
Naše třída včera odputovala až do daleké Prahy, aby se trochu zkulturnila Kupcem benátským. Shakespearova komedie. Dobře, tušila jsem, že to bude veršované, a že tobu tudíž nebude perfektně pochopitelně rozumnět, ale toto... Byla to docela paráda. Tedy, až od jednoho bodu.
"Hele, on v tom hraje Vojta Kotek!"
Jo. To byl můj problém. Vnímala jsem všehovšudy pouze v pasážích, ve kterých byl on. Byly to totiž také jediné vtipné části. Zbytek byla vata.
Tak například... jeho role jaksi... no, Francouzského prince s jinou orientací... Dobře, ono Vám to možná vtipé nepříjde, ale... To nic. A víte, jak bylo skličující sedět až ve čtrnácté řadě a být si vědoma toho, že z pódia je vidět nejdále do třetí? (Tedy většinou, taková je alespoň moje osobní zkušenost...) Ale jsem přesvědčená o našem očním kontaktu, mwhahah. Jo, určitě!!
Ne... nejsem jím posedlá... jen bylo fajn být v blízkosti někoho, koho SAKRA znám, toho, kdo je SAKRA hlavním dabérem Dana! Ach. Ale musím přiznat, že tohle byla za H2$ trochu ... levná náhrada.

Moc ráda bych tedy teď všechno dohnala - začala psát povídky, dodělala ty layouty, zastavila se na DR.blogu a rozhejbala to tam (tolik novinek, tolik novinek, SAKRA... *ne, na žádný klip z Relikvií se nepodívám. Ne!*), oběhala všechny stránky, které jsem oběhat za poslední téměř měsíc (ano, budu to dramatizovat) nestihla. Ale musím do kláves. Život je krutý. (Mám pocit, že mám hrát nějakou stupnici... jen nevím jakou a jak... sakra!)

Prozatím se mějte, vy, kdož ještě kdy navštívíte tento... blog.
Wish Katie. Maminka. No dobře... Ehm...
Wish Katie. Ta, která viděla žijícího Vojtu a má z toho světovou válku. Ta, která jen tak tak ustála dokument o Nicku Wintonovi a ta, která možná poprvé uzří Polsko a Osvětim.
Jo, a taky Ta, která doufá, že pokud má vyhlídkově studovat v Zemi Vycházejícího Slunce, bude už tahle katastrofa zaženána.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ^^Yuminka^^ ^^Yuminka^^ | Web | 22. března 2011 v 14:29 | Reagovat

Máš moc pěkný dess

2 Claire Claire | Web | 22. března 2011 v 15:09 | Reagovat

počkej, ty letos maturuješ?

3 Claire Claire | Web | 22. března 2011 v 15:11 | Reagovat

[2]: asi ne, jestli ještě nemáš osmnáct :-)

4 ClaireM ClaireM | 22. března 2011 v 19:41 | Reagovat

Eh, tak to koukám, že ses vážně nenudila. :-) No, s tou maturou máš pravdu - vyšší úroveň je pěkně na nic - vůbec nemáme žádnou motivaci ji dělat, když nám to bude úplně k ničemu, na vejšku nás to nedostane, takže nic... Nojo, ale ClaireM si tu vyšší češtinu přece jen udělat musí (normálně v seznamu povinné četby pro nižší úroveň nedám dohromady těch dvacet knížek, co bych si měla přečíst, ale v seznamu pro vyšší jich mám i víc než těch povinných třicet a přemýšlím, kterou vyškrtnout. Jsem asi divná. :-D ) No, jít se do zahraničí starat o dětičky, to je dobrej nápad. :-)

5 Miss Black Miss Black | Web | 23. března 2011 v 12:24 | Reagovat

ta animace je moc hezká, já mám taky ráda Šimka a Grossmana, vždy se u toho nasměju a všichni se otáčí co se děje :D a taky plánuju vzít práci au pair, ale asi až po vysoký, ještě přesně nwm, však mám ještě dost času :D

6 EviTeri EviTeri | Web | 26. března 2011 v 19:10 | Reagovat

=´)..njn máme to težký..xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.