"...Město se noří do tmy; vycházejí hvězdy: jako by Bůh rozsvěcoval miliony svíčiček..."

4. února 2011 v 9:00 | Wish Katie |  Téma týdne
Téma týdbe
Svíčičky, díky kterým nebudete nikdy sami. Zářivé puntíky, pomocí nichž se někteří lidé dokáží zorientovat i v jednotvárné poušti. Velký bílý balónek, díky kterému mají někteří z nás problémy usnout.

Tma. Černočerná tma. Kolem tuším jen nějaké ty mohutné stromy, kopřivy, bláto a příkopy. Jsem tu sama. Co teď?
Mám takový strach, že si jen unveně sednu do jehličí, batoh hodím kousek od sebe, opřu se o něj a začnu hledat mobil. Ztratil se. To snad ne!
Oddělovač

Že já blbá se do něčeho takového vůbec pouštěla, vždyť mi je jen patnáct! prolétne mi hlavou. Od myšlenek na to, že mě rodiče kvůli ztrátě úplně nového mobilu v neznámé přírodě minimálně hodí do hladomorny, mě vytrhne náhlé žblunknutí; nějaký tvor skočil do nedalekého potůčku. Je vážně těžké nemyslet na to, že to 'Může být nějaké stvoření z jiné planety nebo nějaký úchyl, který se jen tak ve dvě ráno vypravil do lesa'.

Pomoc. Zoufale jsem otočila zrak k obloze; přímo nade mnou zářila kupa malých teček, nikdy jsem se je ale nenaučila rozpoznávat. V duchu jsem přemítala nad tím, která se asi objevila první; která mi nějak splní přání a sešle sem den.

Opravdu hvězdy plní přání? Však je to nesmysl. To, že nějaký ten 'trpaslík' vyhasne a přesune se do jiného pásma, což my vnímáme jako kometu (nebo jak to vlastně je), mi rozhodně nezahřeje mrznoucí nohy. Ale na to, abych se odhodlala batoh rozepnout a začít hledat další mikinu a tepláky, nemám dost odvahy. Něco mi vypadne a v té tmě to nikdy nenajdu.

Není tamhle to Velký vůz? Zvláštní, skoro začínám mluvit sama se sebou. Vlastně ne 'skoro', já mluvím sama se sebou.
Nevím, jak rozpoznat Malý vůz od Velkého. Je to prostě vůz. Kupa teček, která připomíná obrázek.

Slyším kroky. Ne, to se mi jen zdá. Jen na chvilku usnout... Jenom půl hodinky, a pak půjdu.

***

Je asi půl třetí. Čas na odchod. Mraky mi zakryly výhled i na ten nepatrný kousíček oblohy, který ke mě skrz stromy prosvítal.

Vzala jsem do ruky maličkou baterku; tu, kterou jsem měla vypůjčenou od sestry. Tu jedinou jsem našla. Byla s logem The Sims 3, i ten diamant mi připomínal jakousi vzdálenou planetu, ani nevím proč.

Dala jsem se do pochodu. Nikdy dřív mi nedošlo, jak dokáže být noc... nepřátelská. Prodírala jsem se jakýmisi polomočály (nenašla jsem odvahu se podívat na svou ponožku poté, co mi bota uvízla v bahně a já dalších pár kroků uděla naboso. Hernajs!)

Po dlouhé době bloudění jsem konečně vyšla na louku. Co to-?

On je úplněk? Do teď mi to nedošlo. Čelist mi spadla úžasem. Bylo to jak... z Americkýho filmu. No však víte, takovej ten film, jak se zamilované páry po maturitním večírku vypraví - v autech, samozřejmě - na vyhlídkovou horu a hvězdy jim dělají jediné osvětlení, které jim je stejně na nic.

Všechen strach byl pryč; alespoň na chvíli. Netuším proč, vzpomněla jsem si na dědu. Nikdy jsme se spolu na oblohu nekoukali, ani mi nikdy nevysvětloval záhady vesmíru (aby to nebylo jak z dojemné knížky)... možná jsem si to spojila s jistým momentem: s tím, kdy jsem ještě měla o deset let kratší vlasy. S kamarádkami jsme stály u ohně: prskal jiskry a ty se vnořovaly do noci. Jediné, co si z toho večera ale pamatuji, je věta: "Jájo, koukej, popálí to tvojí babičku!", kterou její spolužačky povolávaly.

Nádherný moment, kdy moje oči prozkoumávaly kousíček po kousíčku oblohu, byl ale záhy ukončen - baterkou. Někdo na mě svítil. Nebo to tak alespoň vypadalo. Do háje, rychle pryč! dunělo mi v hlavě a já byla opět přinucena vběhnout do pálících kopřiv. Ne, noc zdaleka nekončila.
Oddělovač
Upozornění: Ne, není to žádné sci-fi, není to z žádné knížky či filmu. Nejlepší příběhy píše sám život a toto byla dosud nejhorší noc toho mého. Čtyřiadvacet hodin jsem měla zůstat neviděna, neslyšena a pohybovat se v naprosto neznámém prostředí. A to jediné, co mi dělalo společnost, byly hvězdy. A možná nějací ti brouci, co mi vlezli do bot.
Oddělovač
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 AnNe AnNe | Web | 4. února 2011 v 10:22 | Reagovat

Čau! Postoupila jsi do 3.kola! Nandej jim to :)) Držím palce. :P
http://weasley-guys.blog.cz/1102/sonb-3-kolo

2 Denda-twoje Affs♥♥♥ Denda-twoje Affs♥♥♥ | Web | 4. února 2011 v 12:27 | Reagovat

jéé, ten název článku mi úplně připoměl jeden díl Simpsonovích :D jinak moc děkuju za spřátelení, hned si tě jdu zapsat :)

3 Wish Katie Wish Katie | Web | 4. února 2011 v 14:43 | Reagovat

[2]: Jop, jop, to bych tam asi měla připsat :D "Citát ze Simpsonových... z dílu, kde Lisa chodila s Nelsonem; bližší informaci nemohu poskytnout" :D

4 x-m-i-x x-m-i-x | Web | 5. února 2011 v 20:01 | Reagovat

to je super článek ;-)

5 AnNe AnNe | Web | 5. února 2011 v 20:06 | Reagovat

Wishík má .....hodnocení u mě na blogu :D http://weasley-guys.blog.cz/1102/5-ohodnocenych-blogu

6 Kristy Mlejnková Kristy Mlejnková | Web | 5. února 2011 v 20:55 | Reagovat

Ahojky!
Neudělala by jsi mi prosím dessign? Ty děláš pořádný. A já chci nějaký, co by mi yvdržel nejlépe na furt..udělala ybch ti reklamku:)
Potom by jsme se dohodli. Prositě hlavně odpeiš:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.