Někdo, kdo je mi na hony vzdálený... Někdo nedostižný.

9. prosince 2010 v 20:04 | Wish Katie |  Téma týdne
Téma týdbe
...Takový je "Můj vzor".
Hodně lidí bude psát, že jejich vzorem je nějaká osobnost, známá po celém světě. Úplně vidím ty články o Miley, Seleně a kdo-ví-kom-ještě.
Pro mě to však je a vždy byli "obyčejní" lidé; moje dlouholetá kamarádka, která mě takříkajíc vychovala, moje teta, která to z "ničeho" dotáhla hodně daleko, a můj profesor, nejchytřejší člověk, jakého jsem měla čest poznat.
Oddělovač

Vzor...
Oddělovač
První zmíněná, tak ta byla v mém věku úplně obyčejná, ale už tehdy jsem jí měla za vzor. Bylo mi pět a ona byla ta, kdo mi na prvním táboře pomáhal uklízet ve stanu a podobně. A měla se mnou trpělivost. A pak mě ještě vytáhla z řeky, když jsem do ní spadla z mostu.
Teď má ukončené všechny cykly klavíru, úspěšně dokončila vysokou školu a studuje v Americe.

Teta, tak ta teď žije přímo pohádkovým životem, takovou rodinnou pohodu bych taky chtěla mít. Ale aby toho dosáhla, prošla si svým. To tady rozepisovat nebudu, každopádně, to by bylo "číslo dvě".

Jako třetí tu je pan profesor. Většina lidí v mém věku učitele moc nemusí, ba přímo nenávidí. Ale tenhle... Tenhle pán je něco úplně jiného, toho nenávidět nemůžete. Je už starší a za život toho hodně poznal a viděl. Mluví plynně japonsky (více než patnáct let žil v Okayamě), anglicky (nejednou mu nabízeli, aby ve Spojených státech zůstal a vyučoval děti angličtinu), španělsky (přála bych vám vidět, jak pro zpestření výkladu zpívá "Ku-ku-ru-ku-ků..." [ne, nemají to být kohoutí námluvy]).
Oddělovač
Jeden z nejhezčích okamžiků mého života byl ale, když mi jedna kamarádka (troufnu si říci "nejlepší", i když mezi kamarády normálně nerozlišuji...) řekla:
"Když jsem byla malá, brala jsem tě jako můj vzor, teď už tě ale beru jako kamarádku, a to je lepší."
Ona svého vzoru "dosáhla", dostala se na stejnou úroveň. Tehdy mi to říkala proto, že jsem "vždy všechno uměla a bavila se se všemi bez rozdílu". Ona je teď stejná a musím dodat, že v tom "všechno umět" už mě předstihla.
Oddělovač
To by z "reálných" lidí bylo asi vše. Z lidí, které asi nikdy neuvidím, bych uvedla... Za spisovatele by to byla určitě Joanne Rowlingová. Měla krutou minulost a vypracovala se, nenechala se odmítnout a dnes jsou její knihy světově známé.

Určitě by se jich (těch z červeného koberce) našlo daleko více, pak bych se ale už musela dohadovat sama se sebou, jestli to jsou vážně všechno "Moje vzory" - v pojetí, že "taková bych chtěla být", nebo je zkrátka jen "mám ráda a ráda se podívám na jejich film".
Oddělovač
Na závěr tedy jen:
Kéž by se nám všem povedlo dostat se na "stejnou úroveň", tak vysoko, jako je náš vzor, tak rychle... - rychleji, než nastane doba, kdy už naším vzorem nebude.
Oddělovač
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Persen Persen | Web | 9. prosince 2010 v 20:11 | Reagovat

se máš, že můžeš obdivovat sveho učitele, na naši škole jsou už tak v pr.. že nabiraji i nevystudovany "pedagogy" ..

2 Wish Katie Wish Katie | Web | 9. prosince 2010 v 20:20 | Reagovat

[1]: Takový případ nevystudovanýho králíka snad u nás ani není... :D Spíš si tam někdy už připadám jako na vysoký, podle toho, jak nám všichni profesoři popisují svoje zážitky z univerzit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.