Hi, Guys! ^^

14. prosince 2010 v 18:10 | Wish Katie |  Koš
Koš
Následující článek nedává smysl - absolutně ne. Prostě se cvičím, neberte to nějak vážně, vím, že je tam chyb jak hrachu ^^"
Oddělovač

Well, where should I start? At the beggining, I guess.
Have you ever had such a strange feeling that, you know, you have to speak in a foreign language for a few hours? Yes?
Some people still it is quite stupid. Why? The first reason to say it is that we are from the Czech or Slovak Republic, which, in my opinion, does not matter. You wanna be special? Just speak English, or, what could be even more interesting, speak Japanese.
The next reason, and I think that is the important one, is, that most of us just can't speak in a foreign language fluently - well, it's quite embarrasing to see a cute and maybe an interesting blog where the author writes all the articles with an English headline... And no one of the headlines is written by the correct way. 

That's it.

And now, please, excuse all the mistakes. I know it could be written better, but I have not got any time to re-write it at the moment. Bye ^^
Oddělovač
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hermiona - tvoje SB ♥♥♥ hermiona - tvoje SB ♥♥♥ | 14. prosince 2010 v 20:08 | Reagovat

hihi, ještě umět anglicky :-D né, možná bych to přeložila, ale zrovna se mi nechce přemýšlet, třeba zítra to zkusím :-D :-)

2 ClaireM ClaireM | 15. prosince 2010 v 16:54 | Reagovat

Hi... So... It's really interesting article. Maybe there were some mistakes but I haven't recognized them yet. I'm really glad to see, that you wrote an English article because it is one of the best ways how to practise your English... :-) Tak a teď doufám, že jsem ti tu nenasekala moc chyb. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.