December boys

12. prosince 2010 v 13:30 | Wish Katie
Recenze
December boys
Když už je ten prosinec, a všude je bílo... Jaký může být lepší tip na film, než December boys - Prosincoví kluci?

Máte chuť podívat se na film pocházející z Austrálie, který je vyroben v roce 2007, jehož hlavními žánry jsou drama a romantika a který vznikal pod taktovkou režiséra jménem Rod Hardy? Pak neváhejte, udělejte si pohodlí a vychutnávejte si tento téměř dvouhodinový film.
V hlavních rolích září Daniel Radcliffe a Teresa Palmer.


Oddělovač

James, Donald, Bruce a Vernon - to jsou pravá jména čtyř sirotků, se kterými se v příběhu setkáváme. V sirotčinci se jim ale začalo přezdívat Maps (=mapy // "... ne, má na hrudi znaménko ve tvaru Tasmánie,"), Spark (=jiskra // "... protože strčil nůž do toastovače a málem podpálil sirotčinec,"), Spit (=slina // "... a jsem mistrem v plivání,") a Misty (=mlha // "... protože je ubrečenej!") a to jim také zůstalo, nikdo jim neřekne jinak.

Všechny je spojuje jedno; to, že se všichni narodili v prosinci, v měsíci, během kterého se příběh odehrává. Jelikož je ale zasazen do prostředí Austrálie, sněhu se vážně nedočkáme.
Sestrám, které se o sirotky starají, byly věnovány peníze od jistého sponzora a ony se rozhodly, že všechny svěřence pošlou na "prázdniny".

"... a jelikož máte narozeniny, připadlo mi správné, abyste jako první jeli vy," zněla její slova k Prosincovým chlapcům.

Skupinka je tedy poslána do malého městečka jménem Hvězdná zátoka, kde mají nějaký čas strávit u velkých příznivců církve.

"Je to krásné místo, hned u moře."

A tady onen pravý příběh začíná.


Na místě se setkají s mladou ženou, ona a její manžel má zájem o jednoho z nich - přejí si adoptovat dítě. Jejich přátelství je tím ohroženo - začnou se předbíhat, co nejvíce se touží dostat do jejich přízně, jen aby oni byli těmi, koho si nakonec vyberou.

"My chceme dítě a oni rodiče... Můžeme si je seřadit a vybrat si koho chceme,"

Nejstarší z nich, Maps, ale po něčem jako je adopce netouží. Seznámí se s místní dívkou, Lucy, která ho začne "zaučovat", co se lásky týká. A jejich vztah se dále vyvíjí.
Oddělovač
V průběhu příběhu se všechno čím dál tím více zamotává, aby se nakonec všechny uzlíky pěkně rozmotaly. Všechno je perfektně podkresleno hudbou.
Jak nakonec film dopadne, na to už se musíte podívat sami. Nechci vám kazit překvapení. ^^ Rozhodně je to ale jeden z těch, na které se snadno nezapomene.
Oddělovač
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.