Deník H. G. - Kapitola 1: Jak to všechno začalo

9. listopadu 2010 v 17:00 | Wish Katie
Deník Hermiony Grangerové
V Doupěti bylo toho dne rušno, téměř tak, jako za starých časů. Přestože teprve svítalo, za okny kuchyně se již pohybovaly dvě postavy. Jedna patřila starší, buclaté čarodějce, druhá, mnohem vyšší, jejímu manželovi. U branky se z ničeho nic s hlasitým prásk objevila malá rodinka.

"Tak jsme tady," konstatoval jako by mimochodem rusovlasý muž a opřel se do zrezivělé branky. Čerstvě napadlý sníh mu křupal pod nohama.

"Počkej, tati!" zavolal na něj malý chlapec, nepochybně jeho syn. Vyběhl za ním, následován sestrou, a během chvilinky ho s hlasitým smíchem předběhl. Žena, která se do této chvíle držela vzadu, se pousmála. 'Jako pokaždé,' pomyslela si.

"Děje se něco, Hermiono?" podíval se na ní tázavě. Nad jeho výrazem se musela pobaveně zasmát.

"Nic," chytila Rona za ruku a společně se vydali do domu před nimi. Právě začaly Vánoční svátky a s tím i každoroční shon. Letos se rozhodli přijet o něco dříve než jindy; Hermiona cítila povinnost pomoci paní Weasleyové s úklidem, nad čímž její manžel jen koulel očima, nicméně si na podobné věci už dávno zvykl.

U dveří je přivítala Molly Weasleyová v pruhovaném županu.
"Hugo je s Arturem v kuchyni, Rosie běžela nahoru do pokoje," řekla jim po té, co oba objala. Rose samozřejmě zamířila do pokoje, ve kterém dříve o prázdninách bydlela její matka s tetou Ginny a o který se nyní většinou dělila ona s Lily.

***

Rose vyběhla schody a vzápětí otevřela dveře jejího nejoblíbenějšího pokoje v domě. Šťastně se po něm rozhlédla; vše zůstalo tak, jak to ke konci letních prázdnin opustila - Lily po celou dobu, co byla ve škole, vše udržovala v největším pořádku. Ony dvě byly nejlepší kamarádky prakticky od narození. V tomto pokoji se pokaždé pokoušely vypátrat něco víc o jejich mamkách; o tom, jak žily, když ještě navštěvovaly Bradavice.

Dnes měla v plánu prohlédnout si další z mnoha krabic, které byly poskládané v rohu. S Lily jich už mnoho prohrabaly, většina z nich ale obsahovala pouze nedokončené pokusy o výrobky do obchodu strýčka George. Náhodně na jednu ukázala prstem, rozběhla se k ní a opatrně ji otevřela. Byla to jedna z nejmenších krabic. Uvnitř našla pár starých, zaprášených pergamenů a starou učebnici Kouzelných formulí, kterou pouze krátce prolistovala a odložila. Až úplně na spodu nalezla malou knížečku; nebyla nijak potištěná, vypadala jako obyčejný blok. Otřela trochu prachu ze zadní strany; úplně v rohu se krčila tři nenápadná písmenka: H.J.G.

Dychtivě zápisníček otevřela. Ihned na první stránce jí bylo jasné, jaký poklad našla. Matčin rukopis poznala na první pohled - uprostřed stránky bylo napsáno její jméno, tak, jak se podepisovala ještě za svobodna. Pod ním se krčil nenápadný datum 10. července 1997. Spěšně očima proběhla pár stránek. Takže tohle je deník, který si maminka založila o prázdninách, před kterými ukončila šestý ročník? Zhluboka se nadechla a posadila se na kraj postele. Na chviličku se zaposlouchala do zvuků domu: hlasy, které do pokoje doléhaly z kuchyně, nepochybně patřily pouze jejím prarodičům, Hugovi, otci a matce; nikdo jiný zatím nedorazil, ani Potterovi, nemohla se tedy o svůj objev podělit - byla ale přesvědčená, že Lily tomu nebude moci uvěřit. Konečně je to tady, našla, co si nejvíce přála najít. Netušila, jestli takový deník vůbec existuje, přesto ho nyní drží v rukách. Vrátit ho? To nepřipadá v úvahu. Rozhodně nalistovala první zápis a dychtivě se začetla.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hermiona Hermiona | Web | 11. prosince 2010 v 20:24 | Reagovat

perfektní ! hej jsem zvědavá co v tom deníku bude zajímavého :-D ale jak si tak vzpomínám na HP 6, asi toho bude dost :D jdu si hned přečíst další kapitolu, je to super =)

PS : jsem ráda že si to chceš přečíst, ale první kapitoli jsou dost dlouhý, někoho to odradí už předem.... ale jak se to trochu rozjede, tak už je to dobrý =)

2 Wish Katie Wish Katie | Web | 11. prosince 2010 v 20:33 | Reagovat

[1]: mě dlouhé kapitoly nikdy neodradí, hlavně když jsou z Pottera! :D naopak, čím delší, tím líp :)

3 Allie* Allie* | Web | 21. prosince 2010 v 19:35 | Reagovat

Krása :-)

4 AnNe AnNe | Web | 16. dubna 2011 v 16:07 | Reagovat

Vážně krásná první kapitola! Hned pádím na druhou :D Určitě bych to nedokázala takhle napsat...ty souvislosti a tak **poklona** :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.